Den otevřených dveří - 15. 1. 2016

Ir_1162_.jpg V pátek 15. ledna 2016 proběhl na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně Den otevřených dveří, během kterého ústavy prezentovaly především středoškolským studentům své studijní obory a možnosti studia.

Energetický ústav byl zastoupen třemi svými odbory, které nabízí navazující magisterské studium v oborech Energetické inženýrství, Technika prostředí a Fluidní inženýrství. Odbor energetického inženýrství nabízí také bakalářský studijní program Energetika, procesy a životní prostředí.

DOD_1.jpg     DOD_2.jpg

Energetický ústav rovněž pro zájemce zorganizoval prohlídku svých laboratoří, během které si mohli prohlédnout např. výukové laboratoře: otopných soustav a plynových kotlů, palivovou laboratoř,  modelovou úlohu trkače, laboratoř pro výzkum kavitace nebo úlohu simulující pískovou filtraci. Zájem o prohlídky byl velký a celkem se jich zúčastnilo cca 70 studentů a studentek.

DOD_3.jpg     DOD_4.jpg

DOD_5.jpg                   DOD_6.jpg