Novinky

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Následující   ››

Přednáška: Historie výzkumu a výroby vodních turbín v Brně a jeho okolí

Dovolujeme se přepojit k pozvánce na  třetí přednášku z cyklu přednášek o historii a konstrukci parních turbín , které se konají v rámci doprovodného programu k výstavě Technické kreslení a zobrazování v prostorách Technického muzea v Brně . 

 

Kurzy - Udržitelná energetika

Přehledové kurzy pořádané Energetickým ústavem Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně jsou určeny pro získání nebo připomenutí znalostí v základních disciplínách energetiky. Tyto kurzy jsou vhodné i jako rekvalifikační kurzy pracovníků z neenergetických specializací pracujících v energetice. Každý kurz je věnován vybranému tématu a všechny kurzy společně tvoří ucelený průřez základních znalostí umožňující dobrou orientaci v energetickém sektoru. Kurzy jsou zajištěny přednášejícími z řad akademických pracovníků Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.  

 

Přednáška: Parní turbíny

Dovolujeme se přepojit k pozvánce na  druhou přednášku z cyklu přednášek o historii a konstrukci parních turbín , které se konají v rámci doprovodného programu k výstavě Technické kreslení a zobrazování v prostorách Technického muzea v Brně a vstup je zdarma. 

 

Přednáška: Historie parních turbín v Brně

Dovolujeme se přepojit k pozvánce na první přednášku z cyklu přednášek o historii a konstrukci parních turbín , které se konají v rámci doprovodného programu k výstavě Technické kreslení a zobrazování v prostorách Technického muzea v Brně a vstup je zdarma. 

 

Čína - stipendijní program pro magisterské studium

Pro zájemce o jadernou energetiku je k dispozici nabídka stipendií pro magisterské studium v Číně.

 

Využití 3D systémů pro projektování

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku „Využití 3D systémů pro projektování“, kterou povede Ing. Petr Jelínek (společnost CB&I)    

 

Jak navrhnout vzduchový chladič?

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku „Jak navrhnout vzduchový chladič?“, kterou povede Ing. Martin Šponar (společnost CB&I)   

 

Konstruktér parních turbín (dlouhodobá brigáda) – Brno

Siemens, s.r.o., odštěpný závod Industrial Turbomachinery nabízí dlouhodobou brigádu na pozici Konstruktér parních turbín.  

 

ČEZ spouští Inovační maraton 2016

Studenti a absolventi budou mít 24 hodin na vymýšlení inovací a nových řešení uplatnitelných v praxi.  Druhý ročník ČEZ Inovačního maratonu proběhne na centrále Skupiny ČEZ 10. – 11. listopadu. Akce je určena pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol, kteří se nebojí výzev a mají chuť na sobě pracovat a poznat fungování velké společnosti. Skupina ČEZ chce touto aktivitou nejen inovovat, ale také přitáhnout kvalitní absolventy vysokých škol. Loňský ročník oba cíle naplnil.   

 

PBS Velká Bíteš - pracovní příležitost

Pro divizi letecké techniky firmy První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. je hledán uchazeč na pozici: Projektant - výpočtář (Projekce zařízení a experimentální zkoušky)  

 

Pracovní příležitost Ekol - ShaanGu

Tradiční brněnská turbinářská společnost Ekol po vstupu strategického partnera Shaangu rozšířila své oblasti dodávek parních a spalovacích turbín, kotlů a zejména v poslední době v oblasti dodávek energetických celků, vedle států Evropy a severní Afriky také na ekonomicky významný trh Číny.  Nejen za tímto účelem vznikla nová divize zaměřená především na vývoj a výzkum, který je aktuálně primárně směřován na proces unifikace.  

 

Aktuálně nabízená témata bakalářských prací Fluidní inženýrství

IMG_6123.JPG Na této stránce jsou publikována aktuálně nabízená témata bakalářských prací na Odboru fluidního inženýrství Victor   a Kaplana. Tato témata jsou primárně určena pro studenty Oboru obecného typu (B-STI Strojní  inženýrství) prezenční formy studia. Pokud o nějaké téma bude mít zájem student profesních oborů, musí se dohodnout s garantem jeho studijního programu zda je toto zadání v slouladu s daným studijním programem. 

 

Prohlídka laboratoří Energetického ústavu pro studenty 3. ročníku bakalářského studia

Pokud máte zájem nahlédnout do laboratoří Energetického ústavu a seznámit se blíže s aktivitami jednotlivých odborů, jste zváni na prohlídku laboratoří. 

 

Exkurze – odborná praxe (2016)

OEI pořádá pro studenty 5. ročníku MS „Energetické inženýrství“ exkurzi (odbornou praxi) ve dnech 20. 9. – 22. 9. 2016 

 

Témata bakalářských prácí na OEI pro obor Základy strojního inženýrství (B-STI)

Aktuální témata bakalářských prácí pro studijní obor Základy strojního inženýrství na ak. rok 2016 / 2017 vedených na Odboru energetického inženýrství.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Následující   ››

Nahoru