Exkurze Voda a Energie 2015

Tak jak je již dobrou tradicí, pořádáme i letošní rok exkurzi nejen pro vodních elektrárnách. Na Odboru fluidního inženýrství připravujeme pro studenty vícedenní exkurzi po vodních a tepelných elektrárnách, úpravně vody a čistírně odpadních vod.

plakát

Důležité informace:

Veškerá příprava exkurze probíhá podle plánu. Všechny exkurze a návštěvy jsou zajištěny. Takže nezbývá, než stanovit sraz a odjezd.

Sraz : 4:45 ráno na parkovišti před budovou Kolejní 4  ( je to sice smrtící hodina, ale musíme být v Praze v 8:00. Dospíte se v autobuse)

Odjezd: 5:00 - to je nekompromisní hodina odjezdu, abychom vše mohli v pohodě stihnout.

Nezapomeňte si připravit peníze na doplatek.Ti, kteří ještě nezaplatili zálohu, tak celou částku včetně zálohy. Doplatek bude činit 1600,- Kč. Nachystejte si prosím přesnou částku.

Dále počítejte s tím, že v ceně nejsou obědy, ale jen snídaně a večeře. Proto si s sebou vezměte nějaké další peníze na obědy nebo si předem doma navařte.

Termín konání exkurze:

15.9.-18.9.2015

Pro koho je exkurze určena

Exkurze je určena primárně studentům Oboru fluidní inženýrství. Určitě však budou v autobusu volná místa a v tom případě se pak mohou přihlašovat i ostatní studenti Fakulty strojního inženýrství.

Místa, která plánujeme navštívit

Připravují se exkurze v následujícím pořadí.

Muzeum vodárenství v Praze, malá vodní elektrárna Rudolfof, návštěva Protržené přehrady v Jizerských horách.

Malá vodní elektrárna Spálov, tepelná elektrárna v Trutnově,

Informační centrum obnovitelných zdrojů energie - Hradec Králové, Malá vodní elektrárna Hučák, Čistírna odpadních vod.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně.

Cena

Odhadovaná cena je kolem 2000, - kč na osobu. V této ceně je zahrnuta polopenze, tedy snídaně a večeře, ubytování a vstupné na PVE Dlouhé stráně. Cena je zatím odhadovaná a může se změnit. Pro zajištění místa na exkurzi je třeba zaplatit zálohu 500,- kč a to co nejdříve.

Organizační informace

Přihlášku na exkurzi posílejte e-mailem na adresu stigler@fme_vutbr_cz nebo na adresu y107565@stud_fme_vutbr_cz. (nejlépe na obě).
Zálohu je třeba zaplatit u sekretářky Odboru fluidního inženýrství paní Mariánkové. Sekretariát sídlí na Kolejní 4, dveře číslo E416. Teprve po zaplacení zálohy máte místo na exkurzi skutečně zajištěné.

Ke stažení

Voda a energie_2015 - info - dokument se základními informacemi o průběhu exkurze a navštívených místech. Je vhodné si ho stáhnout a vytisknout.

Organizátoři exkurze

doc. Ing. Jaroslav Štigler, Ph.D. - stigler@fme_vutbr_cz